IDCP1813ER330M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IDCP1813ER330M
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33UH 640MA 540MOHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Test Frequency :
2.52MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Material - Core :
Ferrite
Shielding :
Unshielded
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Amps) :
640mA
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.126 3.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.177Lx0.157W 4.50mmx4.00mm
Package / Case :
Nonstandard
Min Operating Temperature :
-25°C
Max Operating Temperature :
105°C
Radiation Hardening :
No
Mount :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
540mOhm Max
Type :
Wirewound
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Wirewound
Max DC Current :
640mA
Inductance :
33μH
Length :
4.4958mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
3.5mm
Published :
Current Rating :
640mA
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Depth :
4.3mm
Width :
3.9878mm
Series :
IDCP-1813
Datasheets
IDCP1813ER330M
IDCP1813ER330M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD