IDCP3114ER220K
Mfr.Part #
IDCP3114ER220K
Description
FIXED IND 22UH 1.07A 130MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
1.07A
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Series :
IDCP-3114
Inductance :
22μH
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Datasheets
IDCP3114ER220K
IDCP3114ER220K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD