IDCP3020ER270M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IDCP3020ER270M
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 27UH 1.3A 120 MOHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-25°C~105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance :
27μH
Tolerance :
±20%
Current Rating :
1.3A
Min Operating Temperature :
-25°C
Max Operating Temperature :
105°C
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Published :
Package / Case :
Nonstandard
Length :
7.7978mm
Current Rating (Amps) :
1.3A
Shielding :
Unshielded
Mount :
Surface Mount
Material - Core :
Ferrite
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Factory Lead Time :
16 Weeks
Composition :
Wirewound
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Width :
7.0104mm
Test Frequency :
2.52MHz
Size / Dimension :
0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Wirewound
Series :
IDCP-3020
Datasheets
IDCP3020ER270M
IDCP3020ER270M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD