HVW3\44M700JLB
Mfr.Part #
HVW3\44M700JLB
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 4.7M OHM 5% 1.5W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.155Diax0.895L 3.94mmx22.73mm
Series :
HVW
Composition :
Carbon Film
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Packaging :
Bulk
Resistance :
4.7MOhms
Feature :
High Voltage
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
1.5W
Datasheets
HVW3\44M700JLB
4.7MOhms, 1.5W, Carbon Film,