HVR6800002704JAC00
Mfr.Part #
HVR6800002704JAC00
Description
RES 2.7M OHM 1W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Packing Method :
Ammo Pack
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
10000V
Resistance :
2.7MOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
1W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.205Diax0.657L 5.20mmx16.70mm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Metal Film
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Series :
HVR68
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
No
Packaging :
Tape and Box (TB)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Terminal Shape :
Wire
Vishay HVR6800002704JAC00
FIXED RESISTOR, 2.7MOhm, Metal Film,