HVR3700004224FR500
Mfr.Part #
HVR3700004224FR500
Description
RES 4.22M OHM 1/2W 1% AXIAL
Lead Diameter :
0.78 mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
4.22MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±1%
Construction :
Cylindrical
Voltage - Rated :
3.5kV
Published :
Mount :
Through Hole
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.157Diax0.394L 4.00mmx10.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Vishay HVR3700004224FR500
Through Hole FIXED RESISTOR, 4.22MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,