HVR3700003653FR500
Mfr.Part #
HVR3700003653FR500
Description
RES 365K OHM 1/2W 1% AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
3500V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
365kOhm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lead Diameter :
0.78 mm
Size / Dimension :
0.157Diax0.394L 4.00mmx10.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%