HVR3700003304JA100
Mfr.Part #
HVR3700003304JA100
Description
RES 3.3M OHM 5% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
REACH SVHC :
Unknown
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.157Diax0.394L 4.00mmx10.00mm
Package / Case :
Axial
Military Standard :
Not
Power Rating :
500mW
Published :
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Construction :
Cylindrical
Working Voltage :
3500V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Lead Diameter :
0.78 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
HVR37
Lead Length :
26mm
e3
Voltage - Rated AC :
2.5kV
Packaging :
Tape and Box (TB)
Packing Method :
Ammo Pack
Voltage - Rated DC :
3.5kV
Feature :
High Voltage, Pulse Withstanding
Resistance :
3.3MOhm
Vishay HVR3700003304JA100
FIXED RESISTOR, 3.3MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,