HVR2500001203FR500
Mfr.Part #
HVR2500001203FR500
Description
RES 120K OHM 1/4W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
155°C
Metal Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Resistance :
120kOhms
Supplier Device Package :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Length :
6.5024mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
250mW
Vishay HVR2500001203FR500
120kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,