HVGC-650-H-AB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HVGC-650-H-AB
Manufacturer
MEAN WELL
Description
LED DRVR CP AC/DC 120V 5.6A
Stock
15
In Stock :
15
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Type :
Constant Current
Power (Watts) :
672W
Feature :
OTP, OVP, SCP
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
95%
Current - Output (Max) :
5.6A
Voltage - Input (Max) :
528VAC
Voltage - Input (Min) :
180VAC
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~90°C
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Topology :
AC DC Converter
Size / Dimension :
9.97Lx5.67W x 1.91 H 253.2mmx144.0mmx48.5mm
Termination Style :
Wire Leads
Approval Agency :
CB, CE, cURus, EAC, ENEC, FCC
Voltage - Isolation :
4.2kV
Ratings :
IP67
Voltage - Output :
120V
Series :
HVGC-650 (650W)