HVGC-150-350B
Mfr.Part #
HVGC-150-350B
Description
LED DRVR CC AC/DC 42-428V 350MA
Stock
3
In Stock :
3
Efficiency :
91%
Voltage - Input (Min) :
180VAC
Voltage - Isolation :
3.75kV
Height :
38.8mm
1
Voltage - Rated :
747V
Type :
Constant Current
Ratings :
IP67
Voltage - Output 1 :
428V
Number of Pins :
7
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dimming :
Analog, PWM
Operating Temperature :
-40°C~80°C
Weight :
1.240122kg
Series :
HVGC-150 (150W)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Output Power :
149.8W
Current - Output 1 :
350mA
Output Current :
350mA
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Chassis Mount
Mount :
Panel, Screw
Voltage - Output :
42V~428V
Max Output Power :
149.8W
Voltage - Input (Max) :
528VAC
Size / Dimension :
8.70Lx2.68W x 1.53 H 221.0mmx68.0mmx38.8mm
Feature :
OTP, OVP, SCP
Power (Watts) :
150W
Max Input Current :
500mA