HVGC-480-H-AB
Mfr.Part #
HVGC-480-H-AB
Description
LED POWER SUPPLIES 480W68-171.5V
Stock
7
In Stock :
7
Voltage - Input (Min) :
180VAC
Current - Output (Max) :
2.8A
Operating Temperature :
-40°C~90°C
Voltage - Output :
68V~171.5V
Type :
Constant Current
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, FCC, RCM
Power (Watts) :
480W
Factory Lead Time :
14 Weeks
Dimming :
PWM
Feature :
OTP, OVP, SCP
Efficiency :
94.5%
Voltage - Input (Max) :
528VAC
Size / Dimension :
9.26Lx4.92W x 1.72 H 235.2mmx125.0mmx43.8mm
Voltage - Isolation :
3.75kV
Ratings :
IP67
Series :
HVGC-480 (480W)