HVCB2512JKL40M0
Mfr.Part #
HVCB2512JKL40M0
Description
RES 40M OHM 5% 2W 2512
Size / Dimension :
0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Thick Film
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Resistance :
40mOhm
Mount :
Datasheets
HVCB2512JKL40M0
Stackpole Electronics, Inc. HVCB2512JKL40M0
HVC Series, Thick Film, 40MOhm, 2W, ±5%, -55°C~150°C