HVCB1206JTC10M0
Mfr.Part #
HVCB1206JTC10M0
Description
RES, HV, 1206, 10 MOHM, 5%, 50 P
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.76mm)
Failure Rate :
Supplier Device Package :
Resistance :
10 MOhms
Power (Watts) :
0.333W, 1/3W
Tolerance :
±5%
Series :
HVC
Ratings :
Features :
High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package :
Digi-Reel?
Datasheets
HVCB1206JTC10M0
Stackpole Electronics, Inc. HVCB1206JTC10M0
HVC Series, Thick Film, 10 MOhms, 0.333W, 1/3W, ±5%, -55°C ~ 150°C