HV1825Y822KXHARHV
Mfr.Part #
HV1825Y822KXHARHV
Description
CAP CER 8200PF 3KV X7R 1825
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Capacitance :
8200pF
17 Weeks
Published :
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
HV1825Y822KXHARHV
Vishay / Vitramon HV1825Y822KXHARHV
HV 8200pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
HV1825Y822KXHARHV Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
HV1825Y822KXHARHV Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm