HV1812Y102JXHARHV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV1812Y102JXHARHV
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1812
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
1000pF
Factory Lead Time :
17 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Feature :
High Voltage
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
HV
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
HV1812Y102JXHARHV
Vishay / Vitramon HV1812Y102JXHARHV
HV 1000pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
HV1812Y102JXHARHV Overview
A 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
HV1812Y102JXHARHV Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm