HV1825Y681JXVATHV
Mfr.Part #
HV1825Y681JXVATHV
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1825 (4564 metric)
Description
CAP CER 680PF 4KV X7R 1825
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
HV
Feature :
High Voltage
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Capacitance :
680pF
Datasheets
HV1825Y681JXVATHV
Vishay / Vitramon HV1825Y681JXVATHV
HV 680pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
HV1825Y681JXVATHV Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
HV1825Y681JXVATHV Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm