HV1825Y391KXVATHV
Mfr.Part #
HV1825Y391KXVATHV
Description
CAP CER 390PF 4KV X7R 1825
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
390pF
Datasheets
HV1825Y391KXVATHV
Vishay / Vitramon HV1825Y391KXVATHV
HV 390pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
HV1825Y391KXVATHV Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
HV1825Y391KXVATHV Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm