HV1825Y331JXVATHV
Mfr.Part #
HV1825Y331JXVATHV
Package / Case
1825 (4564 metric)
Description
CAP CER 330PF 4KV X7R 1825
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
330pF
Datasheets
HV1825Y331JXVATHV
Vishay / Vitramon HV1825Y331JXVATHV
HV 330pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
HV1825Y331JXVATHV Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
HV1825Y331JXVATHV Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm