HV1825Y272MXVARHV
Mfr.Part #
HV1825Y272MXVARHV
Description
CAP CER 2700PF 4KV X7R 1825
Capacitance :
2700pF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Datasheets
HV1825Y272MXVARHV
Vishay / Vitramon HV1825Y272MXVARHV
HV 2700pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
HV1825Y272MXVARHV Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
HV1825Y272MXVARHV Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm