HV1825Y272KXHARHV
Mfr.Part #
HV1825Y272KXHARHV
Description
CAP CER 2700PF 3KV X7R 1825
Tolerance :
±10%
Capacitance :
2700pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Datasheets
HV1825Y272KXHARHV
Vishay / Vitramon HV1825Y272KXHARHV
HV 2700pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
HV1825Y272KXHARHV Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
HV1825Y272KXHARHV Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm