HV1825Y152KXVARHV
Mfr.Part #
HV1825Y152KXVARHV
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1825 (4564 metric)
Description
CAP CER 1500PF 4KV X7R 1825
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Factory Lead Time :
17 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Feature :
High Voltage
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
HV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
1500pF
Datasheets
HV1825Y152KXVARHV
Vishay / Vitramon HV1825Y152KXVARHV
HV 1500pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
HV1825Y152KXVARHV Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
HV1825Y152KXVARHV Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm