HV1825Y152KXMATHV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV1825Y152KXMATHV
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 5KV X7R 1825
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Factory Lead Time :
17 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Mount :
Surface Mount
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X7R
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
REACH SVHC :
No SVHC
Width :
6.4008mm
Series :
HV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
5kV
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Published :
Capacitance :
1500pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
4.4958mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness :
2.6924mm
Feature :
High Voltage
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
HV1825Y152KXMATHV
Vishay / Vitramon HV1825Y152KXMATHV
HV 1500pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)