HV1812Y561JXHARHV
Mfr.Part #
HV1812Y561JXHARHV
Description
CAP CER 560PF 3KV X7R 1812
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Capacitance :
560pF
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Datasheets
HV1812Y561JXHARHV
Vishay / Vitramon HV1812Y561JXHARHV
HV 560pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
HV1812Y561JXHARHV Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
HV1812Y561JXHARHV Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm