HV1812Y391KXVATHV
Mfr.Part #
HV1812Y391KXVATHV
Description
CAP CER 390PF 4KV X7R 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Capacitance :
390pF
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Datasheets
HV1812Y391KXVATHV
Vishay / Vitramon HV1812Y391KXVATHV
HV 390pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
HV1812Y391KXVATHV Overview
A 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
HV1812Y391KXVATHV Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm