HV1812Y332MXHATHV
Mfr.Part #
HV1812Y332MXHATHV
Description
CAP CER 3300PF 3KV X7R 1812
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
HV1812Y332MXHATHV
Vishay / Vitramon HV1812Y332MXHATHV
HV 3300pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
HV1812Y332MXHATHV Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
HV1812Y332MXHATHV Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm