HV1812Y272KXHARHV
Mfr.Part #
HV1812Y272KXHARHV
Description
CAP CER 2700PF 3KV X7R 1812
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Capacitance :
2700pF
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
HV1812Y272KXHARHV
Vishay / Vitramon HV1812Y272KXHARHV
HV 2700pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
HV1812Y272KXHARHV Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
HV1812Y272KXHARHV Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm