HV1812Y272JXHARHV
Mfr.Part #
HV1812Y272JXHARHV
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 2700PF 3KV X7R 1812
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Capacitance :
2700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Tolerance :
±5%
Datasheets
HV1812Y272JXHARHV
Vishay / Vitramon HV1812Y272JXHARHV
HV 2700pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
HV1812Y272JXHARHV Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R.
HV1812Y272JXHARHV Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm