HV1812Y182JXHATHV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV1812Y182JXHATHV
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1800PF 3KV X7R 1812
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Series :
HV
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Factory Lead Time :
17 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
1800pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Feature :
High Voltage
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
HV1812Y182JXHATHV
Vishay / Vitramon HV1812Y182JXHATHV
HV 1800pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
HV1812Y182JXHATHV Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
HV1812Y182JXHATHV Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm