HV1812Y152KXVARHV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HV1812Y152KXVARHV
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 4KV X7R 1812
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
HV
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Capacitance :
1500pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
X7R
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Feature :
High Voltage
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
HV1812Y152KXVARHV
Vishay / Vitramon HV1812Y152KXVARHV
HV 1500pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
HV1812Y152KXVARHV Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
HV1812Y152KXVARHV Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm