HTS91003006KPB23
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HTS91003006KPB23
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Conformal
Datasheet
Download
Description
RES THICK FILM AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Length :
100mm
Temperature Coefficient :
150 ppm/°C
Composition :
Thick Film
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Resistance :
300mOhm
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Conformal
Radiation Hardening :
No
Diameter :
8.5mm
Power Rating :
5W
Tolerance :
10%
Datasheets
HTS91003006KPB23
Through Hole 300MOhm, Thick Film,