HTS00581001DKB17
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HTS00581001DKB17
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Conformal
Datasheet
Download
Description
RES THICK FILM AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Length :
7mm
Factory Lead Time :
111 Weeks
Package / Case :
Conformal
Mount :
Through Hole
Tolerance :
0.5%
Resistance :
1kOhm
Composition :
Thick Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Diameter :
1.6mm
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Datasheets
HTS00581001DKB17
Vishay / Sfernice HTS00581001DKB17
Through Hole 1kOhm, Thick Film,