HQ0603Q2N9BT01
Mfr.Part #
HQ0603Q2N9BT01
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
FIXED IND 2.9NH 600MA 120MOHM SM
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
Unshielded
Height - Seated (Max) :
0.017 (0.42mm)
Ratings :
Inductance :
2.9 nH
Size / Dimension :
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
8GHz
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Series :
HQ-Q
Current - Saturation (Isat) :
Product Status :
Active
Current Rating (Amps) :
600 mA
Q @ Freq :
20 @ 500MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Multilayer
Tolerance :
±0.1nH
Supplier Device Package :
Material - Core :
Datasheets
HQ0603Q2N9BT01
Shenzhen Sunlord Electronics HQ0603Q2N9BT01
HQ0603Q2N9BT01 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD