HQ0603H30NHT01
Mfr.Part #
HQ0603H30NHT01
Description
FIXED IND 30NH 150MA 2 OHM SMD
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
30 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Height - Seated (Max) :
0.013 (0.32mm)
Size / Dimension :
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±3%
DC Resistance (DCR) :
2Ohm Max
Q @ Freq :
11 @ 500MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
1.7GHz
Features :
Current Rating (Amps) :
150 mA
Series :
HQ-H
Datasheets
HQ0603H30NHT01
Shenzhen Sunlord Electronics HQ0603H30NHT01
HQ0603H30NHT01 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD