HQ0603H2N9CT01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HQ0603H2N9CT01
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.9NH 500MA 200MOHM SM
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Shielding :
Unshielded
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Current - Saturation (Isat) :
Ratings :
Inductance :
2.9 nH
Mounting Type :
Surface Mount
Features :
Size / Dimension :
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Material - Core :
Product Status :
Active
Current Rating (Amps) :
500 mA
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Type :
Multilayer
Tolerance :
±0.2nH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
17 @ 500MHz
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Series :
HQ-H
Supplier Device Package :
Height - Seated (Max) :
0.013 (0.32mm)
Datasheets
HQ0603H2N9CT01
Shenzhen Sunlord Electronics HQ0603H2N9CT01
HQ0603H2N9CT01 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD