HPZ060WP20238AX1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HPZ060WP20238AX1
Manufacturer
Vishay
Description
CAP CER 2000PF 20KV
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±20%
Packaging :
Bulk
Capacitance :
2000pF
Series :
HPZ
Factory Lead Time :
17 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Feature :
High Voltage
Voltage - Rated :
20000V 20kV
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
HPZ060WP20238AX1
Vishay HPZ060WP20238AX1
HPZ 2000pF 20000V 20kV Ceramic Capacitor ±20% High Voltage