HPS0582432JKB15
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HPS0582432JKB15
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Molded
Datasheet
Download
Description
RES THICK FILM AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Molded
Length :
6.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Resistance :
24.3kOhm
Power Rating :
1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
5%
Diameter :
2.4mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thick Film
Mount :
Through Hole
Datasheets
HPS0582432JKB15
Through Hole 24.3kOhm, Thick Film,