HO 25-NSM-0000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HO 25-NSM-0000
Manufacturer
LEM USA, Inc.
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
SENSOR CURRENT HALL 25A AC/DC
Stock
50
In Stock :
50
Manufacturer :
LEM USA, Inc.
Product Category :
Current Sensors
Sensor Type :
Hall Effect, Open Loop
Number of Channels :
1
Factory Lead Time :
14 Weeks
Package / Case :
Module
Published :
2014
Current - Sensing :
25A
Response Time :
3.5μs
Voltage - Supply :
5V
For Measuring :
AC/DC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency :
DC~250kHz
Packaging :
Tray
Accuracy :
±1%
Current - Supply (Max) :
25mA
Linearity :
±0.5%
Polarization :
Bidirectional
Output :
Ratiometric, Voltage
Operating Temperature :
-40°C~105°C