HO 25-NP-0000 KIT 5P
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HO 25-NP-0000 KIT 5P
Manufacturer
LEM USA, Inc.
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
SENSOR CURRENT HALL AC/DC
Manufacturer :
LEM USA, Inc.
Product Category :
Current Sensors
Polarization :
Number of Channels :
1
Mounting Type :
Through Hole
Output :
Ratiometric, Voltage
For Measuring :
AC/DC
Linearity :
±0.5%
Package :
Bulk
Current - Supply (Max) :
25mA
Frequency :
250kHz
Current - Sensing :
25A