HLC021R6BTTR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HLC021R6BTTR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.6NH 660MA 150MOHM SM
Stock
49
In Stock :
49
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Fixed Inductors
Material - Core :
Non-Magnetic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
660μm
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
16 Weeks
Shielding :
Unshielded
Q @ Freq :
25 @ 450MHz
Max DC Current :
660mA
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating :
660mA
Lead Free :
Lead Free
Height :
350μm
Case Code (Imperial) :
0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.023W 1.00mmx0.58mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
REACH SVHC :
No SVHC
Termination :
SMD/SMT
Series :
MLO™
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Frequency - Self Resonant :
18GHz
Inductance :
1.6nH
Test Frequency :
450MHz
Packing Method :
TR
Tolerance :
±0.1nH
Published :
2012
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Mount :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Type :
Multilayer
Q Factor :
25
Datasheets
HLC021R6BTTR
KYOCERA AVX HLC021R6BTTR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD