HLC02100HTTR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HLC02100HTTR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10NH 290MA 1 OHM SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Fixed Inductors
ECCN Code :
EAR99
DC Resistance (DCR) :
1Ohm Max
Termination :
SMD/SMT
Inductance Tolerance :
3%
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.039Lx0.023W 1.00mmx0.58mm
Type :
Multilayer
Height :
350μm
Q @ Freq :
30 @ 450MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
REACH SVHC :
Unknown
Q Factor :
30
Shielding :
Unshielded
Packing Method :
TR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Test Frequency :
450MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±3%
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
290mA
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
MLO™
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Published :
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Imperial) :
Depth :
660μm
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Inductance :
10nH
Frequency - Self Resonant :
5GHz
Current Rating :
290mA
Datasheets
HLC02100HTTR
KYOCERA AVX HLC02100HTTR
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD