HI0230530000G
Mfr.Part #
HI0230530000G
Description
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 7.62MM
Number of Positions :
2
Current - UL :
15A
Voltage - UL :
300V
Pitch :
0.300 7.62mm
Insulation Height :
0.579 14.70mm
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Datasheets
HI0230530000G
Bulk 0.300 7.62mm Green 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Female Sockets HI Thermoplastic Tin Phosphor Bronze
HI0230530000G Overview
HI0230530000G Features
HI series
HI0230530000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
HI0230530000G Terminal Blocks applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.5MM
  • Würth Elektronik
    TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
    TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM