HHXE350ARA680MF80G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HHXE350ARA680MF80G
Manufacturer
United Chemi-Con
Package / Case
Radial, Can - SMD
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM POLY HYB 68UF 35V SMD
Manufacturer :
United Chemi-Con
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Type :
Hybrid
Applications :
Automotive
Voltage - Rated :
35V
Series :
HXE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Operating Temperature :
-55°C~135°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Surface Mount Land Size :
0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
Size / Dimension :
0.248Dia 6.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ripple Current @ Low Frequency :
210mA @ 120Hz
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 135°C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ High Frequency :
2.1A @ 100kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35mOhm
Capacitance :
68µF
United Chemi-Con HHXE350ARA680MF80G
68μF ±20% Radial, Can - SMD 0.315 8.00mm Tape & Reel (TR) 35mOhm HXE Surface Mount Hybrid Automotive