HHXB250ARA331MJA0G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HHXB250ARA331MJA0G
Manufacturer
United Chemi-Con
Package / Case
Radial, Can - SMD
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM POLY HYB 330UF 25V SMD
Manufacturer :
United Chemi-Con
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Applications :
Automotive
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20mOhm
Life (Hours) :
5000 hours
Polarity :
Polar
Type :
Hybrid
Height Seated (Max) :
0.406 10.30mm
Ripple Current :
2.5A
Capacitance :
330µF
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Ratings :
AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :
2.5A @ 100kHz
REACH SVHC :
Unknown
Published :
Dissipation Factor :
0.14 %
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Diameter :
10mm
Surface Mount Land Size :
0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
Termination :
SMD/SMT
Series :
HXB
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
10mm
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
United Chemi-Con HHXB250ARA331MJA0G
330μF ±20% Radial, Can - SMD 0.406 10.30mm Tape & Reel (TR) 20mOhm HXB Surface Mount Hybrid Automotive