HHV2WSJT-73-3M9
Mfr.Part #
HHV2WSJT-73-3M9
Description
RES 3.9M OHM 5% 2W AXIAL
Through Hole Resistors
Packaging :
Tape and Box (TB)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.9MOhm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Feature :
Tolerance :
±5%
Datasheets
HHV2WSJT-73-3M9
YAGEO HHV2WSJT-73-3M9
3.9MOhm, 2W, Metal Film,