HHV2WSJT-73-2M4
Mfr.Part #
HHV2WSJT-73-2M4
Description
RES 2.4M OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Series :
HHV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Feature :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.4MOhm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
HHV2WSJT-73-2M4
YAGEO HHV2WSJT-73-2M4
2.4MOhm, 2W, Metal Film,