HHV2WSJR-73-9M1
Mfr.Part #
HHV2WSJR-73-9M1
Description
RES 9.1M OHM 5% 2W AXIAL
Through Hole Resistors
Package :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
Tolerance :
±5%
Composition :
Metal Film
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.197 Dia x 0.610 L (5.00mm x 15.50mm)
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
9.1 MOhms
Series :
HHV
Height - Seated (Max) :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Features :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Datasheets
HHV2WSJR-73-9M1
YAGEO HHV2WSJR-73-9M1
9.1 MOhms, 2W, Metal Film,