HHV2WSJR-73-7M5
Mfr.Part #
HHV2WSJR-73-7M5
Description
RES 7.5M OHM 5% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
7.5 MOhms
Size / Dimension :
0.197 Dia x 0.610 L (5.00mm x 15.50mm)
Series :
HHV
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Product Status :
Obsolete
Package / Case :
Axial
Failure Rate :
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
2W
Height - Seated (Max) :
Tolerance :
±5%
Composition :
Metal Film
Features :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Datasheets
HHV2WSJR-73-7M5
YAGEO HHV2WSJR-73-7M5
7.5 MOhms, 2W, Metal Film,