HHV2WSJR-73-5M1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HHV2WSJR-73-5M1
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 5.1M OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Height - Seated (Max) :
Package / Case :
Axial
Product Status :
Obsolete
Series :
HHV
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
2W
Composition :
Metal Film
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.197 Dia x 0.610 L (5.00mm x 15.50mm)
Features :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Failure Rate :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Resistance :
5.1 MOhms
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%
Package :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
HHV2WSJR-73-5M1
YAGEO HHV2WSJR-73-5M1
5.1 MOhms, 2W, Metal Film,