HHV2WSJR-73-3M9
Mfr.Part #
HHV2WSJR-73-3M9
Description
RES 3.9M OHM 5% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.197 Dia x 0.610 L (5.00mm x 15.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
3.9 MOhms
Supplier Device Package :
2
Product Status :
Obsolete
Package :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
Tolerance :
±5%
Features :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Height - Seated (Max) :
Datasheets
HHV2WSJR-73-3M9
YAGEO HHV2WSJR-73-3M9
3.9 MOhms, 2W, Metal Film,